Drejtpërdrejt nga Shtabi zgjedhor i LDK-së dhe PDK-së!

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Dragash, 22 tetor 2017 – Nga Shtabi zgjedhor i LDK-së në Dragash, raportohet se kandidati i tyre për kryetar të Komunës së Dragashit, Selim Kryeziu, prinë me 359 vota më shumë se rivali i tij nga PDK-ja. Sipas të dhënave nga ky shtab, kjo shifër ende nuk është përfundimtare.
Deri më tani LDK raporton se ka fituar në këto vendbanime të komunës së Dragashit:

• Bellobrad
• Brezne
• Rrenc
• Xërxe
• Pllajnk
• Dragash
• Shajne
• Zaplluxhe
• Plavë
• Brrut
• Kosavë 

Nga Shtabi zgjedhor i PDK-së në Dragash, sapo e konfirmuan për redaksinë tonë, se kandidati i tyre për kryetar komune, Shaban Shabani, ka fituar në këto fshatra:

• Kuk
• Blaç
• Bresanë
• Zgatar

Raportimi i drejtpërdrejt vazhdon, ndiqeni në Radio Sharri.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-