Tre raste pozitive me C-19 në Dragash – Dy të tjerë e humbin betejen!

Opoja.net Opoja.net Opoja

Sipas raportit të sotëm të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, në komunën e Dragashit kanë rezultuar pozitiv me C-19 edhe katër persona, ndërkohë burimet tona kanë mësuar se kjo shifër është ngatërruar.

Saktësisht, janë tre raste të reja pozitive (Bresanë, Kosavë dhe Glloboçicë), ndërkaq dy persona nga fshati Bresanë kanë ndërruar jetë, njëri të martën dhe tjetri të mërkurën. /Radio Sharri – Dragash/

3 RASTE POZITIVE ME COVID-19 NË KOMUNËN E DRAGASHIT

Sipas njoftimit që sapo morëm nga IKSHPK lidhur me rastet e reja me COVID-19, sipas rezultateve rezulton t’i kemi 3 të infektuar me virusin Covid-19 dhe jo 4 raste siq ishte në njoftimin e IKSHPK – së.

Raste pozitive nga komuna e Dragashit sipas vendbanimit:( 1 rast në Brodosanë, 1 rast në Kosavë, 1 rast në Glloboçicë).

❗️Respekto distancën,
❗️Vendos maskën,
❗️Pastro duart rregullisht,
❗️Shmang kontaktet e panevojshme, shtrëngimin e duarve,
❗️Vetëizolohu në rast kontakti me të infektuar,
❗️Kujdes po, Panik jo.

.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-