Opoja.net

Tre raste pozitive me C-19 në Dragash – Dy të tjerë e humbin betejen!

Opoja
Tre raste pozitive me C-19 në Dragash – Dy të tjerë e humbin betejen!

Sipas raportit të sotëm të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, në komunën e Dragashit kanë rezultuar pozitiv me C-19 edhe katër persona, ndërkohë burimet tona kanë mësuar se kjo shifër është ngatërruar.

Saktësisht, janë tre raste të reja pozitive (Bresanë, Kosavë dhe Glloboçicë), ndërkaq dy persona nga fshati Bresanë kanë ndërruar jetë, njëri të martën dhe tjetri të mërkurën. /Radio Sharri – Dragash/

3 RASTE POZITIVE ME COVID-19 NË KOMUNËN E DRAGASHIT

Sipas njoftimit që sapo morëm nga IKSHPK lidhur me rastet e reja me COVID-19, sipas rezultateve rezulton t’i kemi 3 të infektuar me virusin Covid-19 dhe jo 4 raste siq ishte në njoftimin e IKSHPK – së.

Raste pozitive nga komuna e Dragashit sipas vendbanimit:( 1 rast në Brodosanë, 1 rast në Kosavë, 1 rast në Glloboçicë).

❗️Respekto distancën,
❗️Vendos maskën,
❗️Pastro duart rregullisht,
❗️Shmang kontaktet e panevojshme, shtrëngimin e duarve,
❗️Vetëizolohu në rast kontakti me të infektuar,
❗️Kujdes po, Panik jo.

.

Loading...

Mos i humb

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit për sulm në një kafiteri në Bellobrad të Dragashit

Opoja.net

Nëntë të vdekur nga Coronavirusi në komunën e Dragashit

Opoja.net

225 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 2 raste në Dragash

Opoja.net

Dragash: Kërkohet nga gjykata që të detyrohet i padituri të bëjë dorëzimin e çelësit të shtëpisë që është objekt i padisë

Opoja.net

Kusari thotë se në Dragash ku qëndroi Hoti mund të jenë infektuar persona tjerë

Opoja.net

Hoti gjatë ditës qëndroi në Dragash – Në mbrëmje njoftoi se është me Covid-19!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net