Opoja.net

Dy rastet në Dragash me Covid-19: Një pacient në hemodializë dhe një infermier

Dy rastet në Dragash me Covid-19: Një pacient në hemodializë dhe një infermier

Dy rastet e vetme me Covid-19 në Komunën e Dragashit.

Bëhet fjalë për një pacient me hemodializë, që shërbimin e kishte marr në Spitalin e Prizrenit.

I prekuri tjetër me koronavirus është një infermier nga kjo komunë që punon në hemodializë.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar drejtori i Spitalit Rajonal të Prizrenit Afrim Avdaj.

Ai theksoi se edhe gjashtë pacientët tjerë me hemodializë janë në vet-izolim në Repartin e Infektives në Spitalin e Prizrenit.

Atyre do të ju merren mostrat për testim.

Klubi i shahut “Sharri” do të merr pjesë në ligën e dytë të Federates së Shahut në Kosovë

Opoja.net

Biografia e Heroit të Kosovës Ilmi Bahtjari-Oçalani

Opoja.net

Kryetari Shabani uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net