E konfirmon Prishtina, Pefqeli mungon deri në pesë javë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

FC Prishtina në javët e fundit është përballur edhe me lëndime të futbollistëve.

Mesfushori-sulmues Hasan Hyseni në ndeshjen me Malishevën e zhvilluar më 14 shtator, e ka këputur ligamentin e jashtëm laterial ndërkohë që shërimi është duke shkuar shumë mirë.

Hyseni ditët e fundit është stërvitur i diferencuar teksa javën që vjen do ta bëjë edhe një rezonancë ku më pas pritet që t’i bashkohet ekipit në përgatitje.

Ndërkohë, së fundmi në përgatitje është dëmtuar edhe mesfushori Mërgim Pefqeli.

Ai i ka dëmtuar tre ligamente të nyjës së këmbës dhe pas kontrolleve të kryera rezulton se do të mungojë 3 deri në 5 javë./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-