Opoja.net

Edhe ‘demokratët’ e Dragashit në Konventën Festive të PDK-së në Prishtinë

Opoja
Edhe ‘demokratët’ e Dragashit në Konventën Festive të PDK-së në Prishtinë

Sonte Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur Konventën Festive në Prishtinë, pas përfundimit të zgjedhjeve të brendshme, ku kryetar i saj është rizgjedhur Kadri Veseli.

Në Konventën Festive të PDK-së kanë marrë pjesë edhe asambleistë të kësaj partie nga Komuna e Dragashit, Kryetari i Komunës, Shaban Shabani, udhëheqësi i sapozgjedhur i Degës së PDK-së në Dragash, Vehbi Nazifi,  si dhe aktivistë e përkrahës të tjerë nga Dragashi.

Në fotografitë që ka publikuar në profilin e saj në Facebook, asambleistja Elira Sulejmani ka shkruar se ‘Dekada e Re’ e PDK-së është “Dekada e zhvillimit, sukseseve, tolerancës dhe integrimit…mbi të gjitha dekada paqësore”./Opoja.net

Loading...

Mos i humb

Kur do të ndërpritet mësimi paralel në shkollat e Gorës së Sharrit?

Opoja.net

Dhjetëra familje në Dragash janë mbështetur me pako ushqimore nga “Shoqëria e Bashkuar”

Opoja.net

Kampioni i tenderëve: Ish-kandidati i PDK-së fiton 21 tenderë në Dragash

Opoja.net

Aktivitetet për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, 17 Shkurtit

Opoja.net

Rruga Pllajnik – Xërxe nuk është hapur asnjë hërë këtë dimër nga komuna, për hapjën e saj u kujdesën vetë banorët nga fshati Pllajnik

Opoja.net

Përfundoi faza e dytë e turneut me nxënës dhe arsimtarë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net