Opoja.net

Edhe Galatasaray kërkon shërbimet e Vedat Muriqit

Uncategorized
Edhe Galatasaray kërkon shërbimet e Vedat Muriqit

Vedat Muriqi mbetet një ndër emrat më të lakuara në afatin kalimtar të verës në shtetin turk.

Emri i reprezentuesit të Kosovës u raportua se do të kalojë në radhët e skuadrës së Fenerbahçes, por për të po interesohen edhe shumë klube të tjera.

Tashmë së fundi në garë për shërbimet e shtatgjatit ka hyrë edhe kampioni i Superligës së Turqisë, Galatasaray.

Kjo e fundit 25-vjeçarin e cili e sheh si zëvendësues të Diagnes që mund të largohet gjatë verës, shkruan “Haberturk”.

Theksojmë se ylli i Rizesporit ka shkëlqyer këtë edicion duke realizuar 17 gola dhe pati tetë asistime në 34 ndeshje.

Ndryshe, Real Betis, Levante, Celta Vigo dhe Toulouse është raportuar se mund të transferojnë prizrenasin. /Telegrafi/

Shaban Shabani: Dhuna në familje rrezikon paqen

Fari Kolloni

Në Dragash mbi 120 punonjës të arsimit marrin pension shtesë për punën gjatë viteve ’90

Fari Kolloni

‘A e n’kryot a?’, ‘Lum ajo nonë gji t’ka bo’: Urimet popullore në të folmen e Opojës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net