Ekipe mobile që t’u mundësi votimi personave me nevoja të veçanta në Dragash

Opoja.net Opoja.net Opoja

Edhe qytetarët me nevoja të veçanta do të mund të kryejnë sot obligimin e tyre për të votuar.

Kësisoj ekipe të shumta po i mundësojnë banorëve të Dragashit votimin mobil, ku nëpër shtëpi po u dërgohen kutitë e votimit, raporton Indeksonline.

Sigurisht se çdo qytetar me të drejtë vote në Kosovë duhet respektuar dhe i duhet mundësuar e drejta e votës edhe në këto zgjedhje të parakohshme./Indeksonline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-