Opoja.net

Ekslukzive: Publikohet lista e nxënësve të Opojës në vitin 1950

Ekslukzive: Publikohet lista e nxënësve të Opojës në vitin 1950

Prof. Dr. Nuridin Ahmeti, hulumtues shkencor në Institutin Albanologjik në Prishtinë, ka publikuar listën e nxënëseve nga Opoja të vitit 1950.

Gjenerata e Parë e pas Luftës së Dyte Botërore që e përfunduan shkollën fillore me 1950 në Opojë dhe shprehen interesim për të vazhduar edhe me tutje.

Dokumenti është nxjerr nga arkivat e rajonit./OpojaSot.com

Vaktia e Ramazanit 2021 – 1442 h.

Opoja.net

Xhamitë mbahen të hapura këtë Ramazan

Opoja.net

Fillon vaksinimi në Dragash – Drejtori i QKMF-së e merr i pari

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net