Ekslukzive: Publikohet lista e nxënësve të Opojës në vitin 1950

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Prof. Dr. Nuridin Ahmeti, hulumtues shkencor në Institutin Albanologjik në Prishtinë, ka publikuar listën e nxënëseve nga Opoja të vitit 1950.

Gjenerata e Parë e pas Luftës së Dyte Botërore që e përfunduan shkollën fillore me 1950 në Opojë dhe shprehen interesim për të vazhduar edhe me tutje.

Dokumenti është nxjerr nga arkivat e rajonit./OpojaSot.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-