Eliminohet Gjermania, ecin tutje Japonia e Spanja

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Befasia më  e madhe ka ndodhur në Grupin E ku Gjermania nuk ka mundur të kalojë fazën e Grupeve për t’u eliminuar që ë start në Botërorin Katar 2022, shkruan Demokracia.com.

Japonia e ka mposhtur Spanjën me rezultat 2:1 dhe këtu mund të thuhet se Spanja luajti rolin më të madh që Gjermania të eliminohet pasi sikur kjo ndeshje të përfundonte me fitoren ose barazimin e spanjollëve gjermanët do të kualifikoheshin.

Në takimin tjetër Gjermania e ka mposhtur Kosta Rikën me rezultat 4:2 por kjo nuk i ka ndihmuar asgjë. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-