Elon Musk ndryshon biografinë, e quan veten ‘’Shef Twitteri’’ pas vizitës që i bëri selisë në San Francisco

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Miliarderi Elon Musk ka bërë një vizitë në selinë e Twitter Inc, në San Francisco.

Kjo vie para një afati të vendosur nga gjykata për të mbyllur marrëveshjen e tij prej 44 miliardë dollarësh për platformën e mediave sociale, përcjell klankosova.tv.

“Duke hyrë në selinë e Twitter-it, lëre që të zhytet!”, u shpreh Musk në mbishkrimin e një videoje në të cilën ai po hynte në zyrë duke mbajtur një lavaman në duar.

Disa orë më parë, ai la të kuptohet se është shefi kryesor i kompanisë pasi përditësoi biografinë e profilit të tij në “Chief Twit”.

Twitter konfirmoi se Musk do të vizitonte zyrën e San Franciscos këtë javë, por nuk pranoi të komentojë më tej.

Bankat kanë filluar të dërgojnë 13 miliardë dollarë në para për të mbështetur marrjen e Twitter nga Musk në një shenjë se marrëveshja është në rrugën e duhur për t’u mbyllur deri në fund të javës, raportoi Wall Street Journal, duke cituar njerëz të njohur me këtë çështje.

Pasi të plotësohen kushtet përfundimtare të mbylljes, fondet do të vihen në dispozicion për Musk për të ekzekutuar transaksionin deri në afatin e së premtes, shtoi raporti.

Banka e Amerikës dhe Barclays refuzuan të komentojnë raportin kur u kontaktuan nga Reuters, ndërsa Morgan Stanley nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-