Është ora 4 e mëngjesit në Australi, por tifozët e “ndezin” qytetin pas kualifikimit tutje në Kupën e Botës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Australia është kualifikuar në mesin e kombëtareve që kanë arritur në 1/16-tën e finales në Kupën e Botës.

Kombëtarja australiane fitoi 1:0 ndaj Danimarkës në ndeshjen vendimtare të Grupit D, shkruan Demokracia.com.

Goli i minutës së 60-të nga Leckie ishte vendimtar për Australinë në këtë përballje.

Festa e kësaj fitoreje ishte shumë e madhe edhe në shtetin e Australisë, anise atje ora shënon 4 e mëngjesit.

Në rrjetet sociale janë publikuar pamje nga festa e “çmendur” në Australi ku shumë tifozë kanë ndezur fishekzjarre duke festuar.

Mëposhtë mund të shihni pamjet./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-