Është publikuar lista e fjalëkalimeve më të zakonshme në vitin 2022

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Kompania analitike NordPass publikoi një listë të fjalëkalimeve që janë përdorur më së shumti në vitin e kaluar.

Kur të shihni listën, do të kuptoni se njerëzit në të vërtetë nuk u përpoqën shumë për të mbrojtur veten.

Shikoni top 10 listën e fjalëkalimeve më të përdorura në 2022:

1. password
2. 123456
3. 123456789
4. guest
5. qwerty
6. 12345678
7. 111111
8.12345
9. col123456
10. 123123

Përveç numrave të përsëritur, termat e njohur të fjalëkalimit përfshijnë terma si “Oscars”, “Tinder”, “Batman” dhe të tjerë.

A e njihni fjalëkalimin tuaj në top 10?

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-