Fatmir Limaj viziton krerët e UÇK-së në Hagë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka udhëtuar drejt Hagës.

Burime të Indeksonline bëjnë me dije, se Limaj gjatë vizitës së tij në Hagë, do t’i takoj ish presidentin, Hashim Thaçi, ish kryetarët e Kuvendit, Jakup Krasniqi e Kadri Veseli si dhe ish deputetin e Vetëvendosjes, Rexhep Selimi.

Vizita e Limajt është më e veçantë, pasi ajo po realizohet në 17-vjetorin e lirimit të tij nga Tribunali i Hagës.

Kujtojmë se ish krerët e UÇK-së tash e dy vite po mbahen në paraburgim në Hagë.

Raportohet se procesi gjyqësor ndaj tyre do të nis në pranverë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-