Opoja.net

Festa e 8 vjetorit të Pavarësisë në Dragash

Lajme Opoja
Festa e 8 vjetorit të Pavarësisë në Dragash

8 vjetori i Pavarësisë së Kosovës është festuar edhe në Dragash.

Aktivitetet e sotme për kremtimin e 8 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës në Dragash, filluan me Ceremonin Solemne në Kuvendin Komunal në Dragash, duke vazhduar me pastaj me homazhe në varrezat e dëshmorëve.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Qindra pjesëmarrës si familjarë të dëshmorëve, invalid e veteran të luftës si dhe përfaqësues të institucioneve të ndryshme së bashku me qytetarë, nderuan të rënët për Liri për nder të 8 vjetorit të shtetbërjës së Kosovës.

Salim Jenuzi, Hysmen Balgji, Defrim Rifaj, Mevlydin Krasniqi, Sylemon Sylemoni dhe Galip Skeraj, thanë se sot është një ditë e bekuar për Kosovën, e cila po e shijon shtetësinë e saj fal sakrificës së popullit dhe gjakut të dëshmorëve.


© Opoja.net. Të gjithë të drejtat e mbrojtura.

 

Tri klasë model për parafillorët në shkollat e komunës së Dragashit

Opoja.net

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net