FIFA ia bllokon merkaton Feronikelit

Opoja.net Opoja.net Sport

Klubi i Feronikelit nuk do të mund ta shfrytëzojë merkaton në këtë afat kalimtar.

Këtë vendim e ka marrë FIFA e cila e penalizoi klubin nga Drenasi për problemet e krijuara me një futbollistë.

Bëhet fjalë për Bedri Grecën i cili e ka fituar gjyqin me tre herë kampionin e Kosovës.

Feronikeli është klubi i parë që merr një dënim të tillë në futbollin kosovar.

The post FIFA ia bllokon merkaton Feronikelit appeared first on FaktePlus.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-