Fillojnë kolonat në pikat kufitare, diaspora drejt Kosovës për fundvit

Opoja.net Opoja.net Kosova

Në pikat kufitare në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë kanë filluar kolona të gjata të mërgimtarëve të cilët janë nisur drejt vendlindjes.

Në Qendrën Kombëtare të Menaxhimit Kufitar thuhet se pritjet për në hyrje në Merdare janë deri në 30 minuta, daljet deri në pesë minuta.

Ndërsa, tek Dheu i Bardhë pritjet në hyrje arrijnë deri në 2 orë dhe në dalje deri në pesë minuta.

Pos, Kosovës pritje të gjata ka edhe në pikat kufitare të vendeve të tjera të Ballkanit.

Më poshtë keni tabelën e Qendrës Kombëtare të Menaxhimit Kufitar:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-