Ford Ranger Platinum ka një motor V6 dhe detaje unike të dizajnit

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Shitjet e Rangerit në Evropë dhe rajone të tjera anembanë botës kanë filluar dhe Ford tani ka zgjeruar ofertën e marrjes në Kontinentin e Vjetër me një paketë të re të lartë.

Bëhet fjalë për Ranger-in më luksoz të prodhuar ndonjëherë, Ranger Platiinum. Ky model ka një pamje ekskluzive dhe një motor të fuqishëm turbodiesel V6, dhe i bashkohet modeleve tashmë të disponueshme Ranger Raptor, Ranger, Wildtrak, Ranger Limited, Ranger XL dhe Ranger XLT.

Motori i lartpërmendur V6 është pjesë e “pajisjeve” standarde të Ranger Platinum dhe është çiftuar me një transmetim automatik me dhjetë shpejtësi. Ai zhvillon 247 kuaj/fuqi dhe 600 Nm çift rrotullues, dhe fuqia transmetohet përmes lëvizjes së përhershme me katër rrota të kontrolluara në mënyrë elektronike. Në rastin e modelit Platinum, kutia e marsheve është montuar në mbështetëse speciale dhe është modifikuar për të reduktuar zhurmën dhe dridhjet. Rezultati është “performancë më e rafinuar dhe reagim më i mirë pavarësisht nga kushtet”.

Vizualisht, Ranger Platinum dallohet nga pjesa tjetër e familjes nga një pamje e jashtme më e sofistikuar që përfshin rrota 20 inç, një fascion përpara dhe dritat e reja LED gjatë ditës. Këto drita janë të integruara në montimin e dritës LED të matricës, e cila është standarde në paketën e re të pajisjeve.

Gjithashtu, kamionçina ka një sistem mbylljeje të butë për derën e hapësirës së ngarkesave, xham të lyer, ulëse lëkure me rregullim elektronik në dhjetë mënyra dhe funksione ftohjeje dhe ngrohjeje. Atmosfera në brendësi përmirësohet nga ndriçimi i sofistikuar i ambientit.

Ranger Platinum është i pajisur me sisteme të avancuara të asistencës së shoferit duke përfshirë sistemin aktiv të parkimit, sistemin e paralajmërimit të pikave të verbër, sistemin e paralajmërimit të trafikut anësor, sistemin e monitorimit të rimorkios, sistemin e paralajmërimit të largimit nga korsia dhe kamerën 360.

E gjithë kjo pajisje është standarde në Ranger Platinum në Evropë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-