Formacioni startues: Sylvinho me ndryshime në 11-she, Daku starton ndaj Ishujve Faroe

Opoja.net Opoja.net Sport

Kombëtarja shqiptare ka publikuar formacionin startuese për ndeshjen kualifikuese kundër Ishujve Faroe.

Shqipëria dhe Ishujt Faroe takohen sonte në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, me fillim nga ora 20:45.

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka bërë ndryshime të shumta në 11-shen startuese.

Sulmuesi nga Gjilani, Mirlind Daku do të startojë nga fillimi për kuqezinjtë në krye të sulmit.

Shqipëria ka siguruar pak ditë më parë pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian, andaj ndeshja ndaj Ishujve Faroe më shumë do të jetë festive.

Vlen të përmendet se Shqipërisë i nevojitet vetëm një pikë të mbyll kampanjën kualifikuese në vendin e parë në Grupin E.

Formacioni zyrtar i Shqipërisë:

Strakosha, Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Mitaj, Asllani, Bare, Uzuni, Bajrami, Asani, Daku./Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-