Frikë për Kampionatin Botëror, Granit Xhaka largohet i dëmtuar  nga fusha

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Një mbrëmje e pafat për Granit Xhakën. Mesfushori shqiptar është detyruar të lërë para kohe fushën e lojës.

Vetëm 15 minuta të luajtura dhe lojtari i Arsenalit është dëmtuar, duke qenë i sforcuar për t’u larguar nga loja.

Sigurisht që një lëndim në këtë peridudhë të sezonit është pikërisht ai çfarë çdo futbollist do të donte të shmangte me çdo kusht në këtë periudhë të sezonit. Vetëm 8 ditë na ndajnë nga nisja e Kampionatit Botëror dhe te Granit Xhaka e Zvicra ka nisur të ketë frikë nëse ky dëmtim do i heqë një nga eksperiencat më të bukura dhe më të rëndësishme për një lojtar.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-