Gërvalla në Nju-Jork për ta përfaqësuar Kosovën në Këshillin e Sigurimit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla – Schwarz, ka udhëtuar sot për në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ta përfaqësuar Kosovën në takimin e radhës të Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Lajmin e ka bërë të ditur shefi i stafit në ministrinë e Punëve të Jashtme, Sharr Jakupi, përmes një shkrimi në Facebook.

“Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka udhëtuar për në Nju Jork, për të përfaqësojë Republikën e Kosovës në takimin e radhës së Këshillit të Sigurimit (UNSC)”.

Kujtojmë se herën e fundit kur kryediplomatja kosovare ka marrë pjesë në këtë këshill, ishte më 20 prill të këtij viti.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-