Giroud në histori të Francës, shokët dhe stafi e nderojnë me dhuratën e veçantë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Olivier Giroud arriti të hyjë në historinë e përfaqësueses franceze duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave me 52 gola (kaloi Thierry Henry). Sulmuesi i Milanit ka shënuar tre gola në tri ndeshje në këtë Botëror dhe është një nga figurat kryesore të Francës.

Duke përfituar nga fakti që skuadra luan çerekfinalen kundër Anglisë, të shtunën, lojtarët dhe stafi stërvitor e nderuan sulmuesin me fanellën me numër 52, aq sa gola ka shënuar Giroud për “Les Blues”.

Sulmuesi i Milanit ka falënderuar shokët e skuadrës për këtë arritje të madhe individuale.

“Janë 11 vite punë, sakrificë, gjithmonë duke besuar se mund të lëvizin edhe malet me këtë ekip të jashtëzakonshëm. Nder, edhe pse shpresoj të shënojnë më shumë gola për të ndihmuar ekipin dhe për të arritur qëllimin tonë. Faleminderit shumë”./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-