Opoja.net

Gjatë fundjavës arrestohen katër persona në Dragash

Kronika Opoja
Gjatë fundjavës arrestohen katër persona në Dragash

Të dielën në Komunën e Dragashit janë arrestuar katër persona, tre prej të cilëve për mosrespektim të masave ndaj pandemisë Covid-19 dhe një tjetër për zjarrvënie.

Lajmi u bë i ditur përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës .

Sipas raportit, tre të arrestuarit e parë janë fshatrat Brod dhe Shajne, kurse tjetri nga fshati Brezne.

Ky i fundit dyshohet se ka ndezur zjarrin në pronën e tij private, prej afro 10 hektarësh, zjarr ky i cili me vonë është lokalizuar edhe nga njësiti i zjarrfikësve

Në raportin e PK-së bëhet e ditur se me urdhër të prokurorit, katër të arrestuarit janë liruar në procedure të rregullt. /BetimipërDrejtësi

Loading...

Mos i humb

Vdekje e dyshimtë në Zliptok të Dragashit

Opoja.net

Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkroi Marrëveshjen e Mirëkuptimit me komunën përfituese të Dragashit në kuadër të Programit për Zhvillim Rajonal PZHR 2020

Opoja.net

Ujërat e zeza vërshojnë fshatin Kapre – Banorët kërkojnë zgjidhje!

Opoja.net

Kërkohet i riu nga Dibra – Dyshohet se është parë në Dragash!

Opoja.net

Komunat do të dalin të dëmtuara nga pandemia

Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net