Opoja.net

Gjendet një kaproll i mbytur në rrugën Dragash- Pllavë, bëhet thirrje për mbrojtje të kafshëve

Opoja
Gjendet një kaproll i mbytur në rrugën Dragash- Pllavë, bëhet thirrje për mbrojtje të kafshëve

Mëngjesin e ditës së sotme, është hasur në një kaproll të mbytur në aksin rrugor Dragash – Pllavë nga pronari i kompanisë “ Meka”, Burim Piraj.

Ai ka shprehur shqetësimin e tij përmes një shkrimi të pasqyruar me fotografitë e kaprollit të mbytur, dhe ka bërë thirrje që institucionet dhe qytetarët të janë më të vetëdijshëm për mbrojtje të kafshëve të egra, raporton TV Prizreni.

Postimi i plotë

Këtë unë e quaj tragjedi!
Sot në mëngjes në aksin rrugor Dragash-Plavë tek vendi i quajtur Buxhevec gjendet kjo Kaprollë e mbytur me gjasë e goditur nga ndonjë automjet! Në orën 6:20 gjaku ka qenë ende i freskët!

I dua shumë kafshët e egra që ka privilegj komuna jonë t’i këtë! Mendoj se duhet t’i mbrojmë më shumë!

Loading...

Mos i humb

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit për sulm në një kafiteri në Bellobrad të Dragashit

Opoja.net

Nëntë të vdekur nga Coronavirusi në komunën e Dragashit

Opoja.net

225 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 2 raste në Dragash

Opoja.net

Dragash: Kërkohet nga gjykata që të detyrohet i padituri të bëjë dorëzimin e çelësit të shtëpisë që është objekt i padisë

Opoja.net

Kusari thotë se në Dragash ku qëndroi Hoti mund të jenë infektuar persona tjerë

Opoja.net

Hoti gjatë ditës qëndroi në Dragash – Në mbrëmje njoftoi se është me Covid-19!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net