Gjithçka është në shijen perfekte: Mish pule nga furra!

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Kuzhina

Drekë e lëngshme, e shijshme, e pasur dhe kalorike

Përbërësit:

E SPONSORUAR

Suksesi i biznesit tënd meriton zyrat e ëndërrave, si këto në Dukagjini Center.

– 400 g fileta mish pule;
– 1 qepë;
– pak mustardë;
– pak salcë soje;
– pak kripë;
– pak erëza kërri;
– pak piper;
– 2 lugë supe vaj;
– 2 vezë;
– pak erëza spec jodjegës;
– pak erëza të thata.

Përbërësit për shtesë:

– 1 vezë;
– 1 gotë ajkë të thartë;
– pak kripë;
– 200 ml ajkë për zierje.

Përgatitja:

Mishin e pulës priteni në kube, marinoni me erëza dhe shtoni të gjithë përbërësit dhe përzieni.

Qitni të gjitha në një tepsi për pjekje, pastaj hidhni sipër shtesën.

E SPONSORUAR

Shija e Kampionëve – Vipa Chips

Piqeni në furrë në 200 gradë Celsius 25 – 30 minuta, pastaj shtoni sipër kaçkavallin e grirë në rende dhe rrathët e domateve dhe kthejeni sërish në furrë që të piqet edhe pak.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-