Opoja.net

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri u bë me 7 anëtarë, BE: Vendim i rëndësishëm

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri u bë me 7 anëtarë, BE: Vendim i rëndësishëm

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka përgëzuar Presidentin dhe KED për mbylljen me sukses të procedurës për emërimin e anëtarit të shtatë të Gjykatës Kushtetuese.

“Sot Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar Znj.Sonila Bejtja si anëtare e 7-të e Gjykatës Kushtetuese. Ne e përgëzojmë Presidentin dhe KED për plotësimin e këtij vendi vakant. Ky vendim i rëndësishëm përforcon më tej funksionalitetin e Gjykatës” shkruan Soreca.

Shqipëria voton sot

Opoja.net

Tanket amerikane zbarkojnë në Durrës bashkë me 8 mijë trupa

Opoja.net

Lehtësohet trafiku te Shqiponja, hapet tuneli nr. 3

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net