Gjykata Kushtetuese në Shqipëri u bë me 7 anëtarë, BE: Vendim i rëndësishëm

Opoja.net Opoja.net Shqipëria

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka përgëzuar Presidentin dhe KED për mbylljen me sukses të procedurës për emërimin e anëtarit të shtatë të Gjykatës Kushtetuese.

“Sot Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar Znj.Sonila Bejtja si anëtare e 7-të e Gjykatës Kushtetuese. Ne e përgëzojmë Presidentin dhe KED për plotësimin e këtij vendi vakant. Ky vendim i rëndësishëm përforcon më tej funksionalitetin e Gjykatës” shkruan Soreca.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-