Opoja.net
Meka Mish

Gjysmë shekull ekzistencë: Gjimnazi ‘Ruzhdi Berisha’ përcjell edhe një gjeneratë të maturantëve

Në natën e sontme, me mbrëmjen festive të Maturës, po e shënon përfundimin e viteve shkollore në Gjimnazin ‘Ruzhdi Berisha’ edhe një gjeneratë tjetër.

Këtë vit shkolla e vetme e Mesme e Lartë në Dragash mbush plot 50 vite të punës së saj në arsimimin dhe edukimin e gjeneratave në Komunën e Dragashit, që nga themelimi i saj në vitin 1969.

Kjo shkollë më herët quhej Emin Duraku. Nga viti 2005 mban emrin e dëshmorit Ruzhdi Berisha nga fshati Buçe./Opoja.net

 

Mos i humb

Drejtoria e Arsimit në Dragash nuk jep llogari për pagesat jashtë orarit dhe përvojat e punës

Fari Kolloni

Komuna e Dragashit do të blejë disa aparatura për QKMF-në

Fari Kolloni

Disa nxënës të ‘Ruzhdi Berishës’ provojnë veten në arte mediale (Video)

Fari Kolloni

Edhe ‘demokratët’ e Dragashit në Konventën Festive të PDK-së në Prishtinë

Fari Kolloni

Në Dragash u zhvillua turneu i Pehlivanëve

Opoja.net

Konfiskohen disa lopë në Restelicë, u futën ilegalisht brenda Kosovës

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net