Gol nga “himalajet”, Arbër Hoxha shënon një nga golat më të mirë të javës në Evropë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Arbër Hoxha ka realizuar një gol të pabesueshëm në kampionatin kroat.

Ish-futbollisti i Prishtinës dhe Ballkanit në Superligën e Kosovës, dhuroi jë “perlë” të vërtetë në fundin e pjesës së parë të sfidës mes Slaven Belupos dhe Rijekës.

24-vjeçari, pasri mori një tip në një distancë të largët, prirët më portën, guxoi duke tentuar direkt portën me një trajektorë të rrallë, duke befasuar portierin e Rijekës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-