Opoja.net

Gold AG i drejtohet Edi Ramës pas takimit me Vuçiqin: Mos mendo se i biri i serbes të do më shumë sesa Ramushi

Kultura
Gold AG i drejtohet Edi Ramës pas takimit me Vuçiqin: Mos mendo se i biri i serbes të do më shumë sesa Ramushi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar të premten në Tiranë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Zaec dhe Vuçiq do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvilluar atë që njihet si takimi i “mini-shengenit ballkanik”.

Të revoltuar nga ky takim kanë mbetur shumë shqiptarë, e në veçanti ata të Kosovës – plagët e të cilëve ende nuk janë shëruar nga lufta e fundit në Kosovë nga barbarët serb.

Reperi i njohur i estradës, Gold AG, vendosi që publikisht të reagojë me një poezi të shkruar në rrjetet sociale, duke iu drejtuar kryeministrit të Shqipërisë me revoltë për pranimin e presidentit serb në Tiranë.

Ky është postimi i plotë i reperit në facebook:

“Edi Ramë o Edi Ramë e prite shkaun në Tiranë,
A harrove që Kosova atë Shqipni e thërret nanë.

Edi Ramë i vure pikë e prite shkaun me muzikë,
Në këtë natë krejt Kosovës mbrapa shpinës i vure thikë.

Edi Ramë o Edi Ramë athu kush xhepat ti mbushi,
Mos mendo se biri shkinës t’do më shumë sesa Ramushi.

Edi Ramë o Edi Ramë mjer Shqipnia e mjerë shteti,
Je bo si ai personazhi “Me vlla n’gjyq me baxhanak n’deti”

Edi Ramë mendo pak se ai fëmijët na i vrau n’prag,
Shiko kur i flet për dore mos po ta bënë dorën me gjak.

Edi Ramë mjerë për ty Edi Ramë mjerë për ne,
Thuj shkavellit kur t’nis himni mos t’çohet n’kam por le t’hin n’dhe.

Edi Ramë o mjekërr bardhë n’pikë t’mëngjesit t’kemi ardhë,
Por si duket puna jote po na del bisht me dardhë.

Edi Ramë o Edi Ramë bëj çka dush kur nuk ke marre,
POR DIJE QË S’TA BËN HALLALL GJAKU I FMIVE NËPËR VARRE”, ka shkruar Gold AG. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Kënga “Darsma Opojane” vjen premierë nga Masar Sinani (Videoklipi)

Opoja.net

Prizren: Hapet ekspozita e artistit Shahadin Mejzini në librarinë “Altera”

Opoja.net

Këngëtarët flasin pas vendimit të Qeverisë për ndalimin e tubimeve me më shumë se 50 persona

Opoja.net

A duhet që fëmijët të kthehen në shkollë pa përfunduar një pandemi?

Opoja.net

Filmi ”Klithma” shpallet fitues i çmimit Best Cinematography në Bosnje

Opoja.net

Gold AG dhe Shyhrete Behluli sjellin klipin e këngës “Adem Jashari”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net