Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Nuk është hera e parë që artisti virtual estonez, Siim Parn ka vendosur të propozojë një vizion të një bote në të cilën VW Golf origjinal i prezantuar në 1974 kishte versionin e tij elektrik. Në vizionin e ri nuk ka motor me djegie të brendshme dhe kërkoi frymëzim midis modeleve të para të Volkswagen në arkitekturën MEB siç është ID.3.
Pasi Siim Parn projektoi Golfin e pazakontë të gjeneratës së parë vetëm anash, “interpretimet” nga të gjitha këndet e tjera u vendosën shpejt, dhe më vonë edhe me ngjyra të tjera.

Reagimet jashtëzakonisht pozitive kanë treguar se dizajni retro shkon vërtet paralelisht me teknologjinë më të përparuar të automobilave.

Në Instagramin e tij, tani mund të shihni Golfin e bardhë, nga i cili nisi gjithçka, nga disa këndvështrime, por edhe modele të tjera të cilave ai vendosi të shtojë më shumë ngjyra. Ekzistojnë kaq shumë versione të verdha, gri, portokalli, vjollcë, blu, jeshile, të zezë, blu të lehta dhe të kuqe.

Padyshim, ky artist dixhital jo vetëm që u ndal në ndryshimin e ngjyrave, por gjithashtu u mor me detaje me të vërtetë interesante që kthehen në kohën e Golf GTI origjinale, por gjithashtu bëjnë një lidhje me të ardhmen sportive me detaje me ID të ri GTX.

Gjithashtu, është e vështirë të mos vëresh se në të njëjtën kohë ky dizajn ka të bëjë qartë me Hondan, një veturë elektrike e qytetit që është në shitje për një kohë të gjatë dhe konsiderohet si një nga veturat më inovative të sotme që sjell një dizajn shumë tërheqës me elemente retro.

Gjithsesi, ne jemi të bindur që Mk1 VW Golf GTX është i vërtetë, ai ndoshta do ta gjente rrugën për shumë klientë, veçanërisht nëse do të kishte në dispozicion 295 kuaj fuqi elektrike aq sa do të kishte ID i ri GTX.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-