Opoja.net

Goli i Kjaer në fund i jep super rezultat Milanit ndaj Man.United

Një gol në minutat shtesë i dha Milanit një rezultat tejet të favorshëm në Old Trafford ndaj Manchester United, shkruan Sinjali Sport.

Të besuarit e Stefano Piolit, ani pse me shumë mungesa, arritën të gjejnë golin e barazimit në minutën e 92-të, rezultat që i favorizon ata për sfidën e kthimit.

Amad Diallo realizoi për Unitedin në minutën e 50-të, pas vetëm pesë minutave në fushë.

Deri në fund, Ole Gunnar Solskjaer nisi të largojë lojtarët kryesor, me mendimin se tashmë kishte siguruar një fitore të madhe nga kjo ndeshje në Old Trafford.

Por, ani pse me shumë mungesa, Milani tregoi dhëmbët dhe në minutën e 92-të, Simon Kjaer i befasoi nikoqirët duke shënuar për rezultatin 1-1, rezultat ky që tani favorizon Milanin për sfidën e kthimit që do të zhvillohet javën e ardhshme.

Duhet përmendur se skuadrës së Piolit iu anuluan dy gola në pjesën e parë nga VAR.

Për Unitedin sonte munguan lojtare si Cavani, Pogba e Rashford, derisa për Milanin Theo, Calabria, Ibrahimovic, Calhanoglu, Mandzukic e Rebic.

Milan tani mund të arrijë në fazën tjetër të Europa League edhe me një barazim 0-0 në San Siro

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend