Opoja.net

Goranët kundër hidrocentraleve në Vranishtë të Dragashit

Në fshatin Vranishtë të Dragashit, goranët po kundërshtojnë ndërtimin e hidrocentraleve të vogla në lumin e Brodit, transmeton Koha.net.

Për këtë arsye, ata qe më shumë se një javë, pothuaj çdo ditë, po tubohen e po kundërshtojnë me protesta këto ndërtime.

296
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Behar Ramadani nga Vranishta i ka thënë tanjugut se ky lum për banorët është jetë, ekzistencë në atë anë dhe për këtë arsye fshati po mblidhet për të protestuar.

Përkrahje në protesta banorëve të dielën u ka dhënë edhe deputeti i Kosovës nga kjo anë Adem Hoxha.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto