Grand Slam i Baku: Loriana Kuka kalon me sukses në çerekfinale

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Loriana Kuka ka arritur me sukses që të kualifikohet në çerekfinale të Grand Slamit që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudistja kosovare në raundin e dytë e eliminoi me IPPON gjermanen Teresa Zenker.

Në çerekfinale, Kuka do të ketë punë me xhudisten holandeze, Guusje Steenhuis.

Kujtojmë që raundin e parë, Loriana e kaloi pa luftë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-