Grand Slam i Baku: Loriana Kuka mposhtet në gjysmëfinale, garon për të bronztën

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Loriana Kuka është mundur në gjysmëfinale të Grand Slamit që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudistja kosovare u mund nga holandezja, Natascha Ausma.

Një waza-ari i hershëm nga Ausma bëri që në fund ta fitonte lojën.

Kuka tentoi deri në momentet e fundit për ta fituar ndeshjen, por nuk ia doli.

Loriana Kuka e kaloi raundin e parë pa luftë, teksa në të dytin triumfoi me IPPON ndaj gjermanes, Teresa Zenker.

Në çerekfinale, Kuka eliminoi me dy ëaza-ari xhudisten holandeze, Guusje Steenhuis.

Kujtojmë se të premten, Nora Gjakova arriti të stolisej me medaljen e bronztë në kategorinë deri në 57 kilogramë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-