Griezmann mund të transferohet në mënyrë sensacionale te gjiganti i Serie A

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Juventusi po përgatit një ofertë për Antoine Griezmann nëse Atletico Madrid nuk e përfundon nënshkrimin e tij të përhershëm nga Barcelona.

Sulmuesi francez aktualisht është në klubin nga qyteti i Madridit në një marrëveshje huazimi dy-vjeçare, por klubi ka kufizuar kohën e tij të lojës për të shmangur detyrimin për ta blerë atë plotësisht.

Tarifa fillestare e transferimit ishte 40 milionë euro, por raportimet e ditëve të fundit kanë sugjeruar se një marrëveshje me çmim të ulët prej 25 milionë euro mund të finalizohet së shpejti.

Kjo do t’i jepte fund farsës së trajnerit të Atleticos, Diego Simeone, që mund ta largonte Griezmannin nga bankina vetëm pas minutës së 60-të të ndeshjeve për të siguruar që ai të mos luajë në 50 për qind të ndeshjeve.

Megjithatë, sipas Gazzetta dello Sport, Juventusi është vigjilent ndaj zhvillimeve dhe mund të hidhet në sulm për të nënshkruar me francezin, i cili ka shënuar tre gola tashmë këtë sezon, pavarësisht kohës së tij të kufizuar në lojë.

Juventusi është në një formë të dobët dhe tashmë po mendon për përforcime për janarin ose verën e ardhshme.

Kontrata e Griezmann me Barcelonën skadon në vitin 2024 dhe klubi katalanas sigurisht që do të duhej të konsideronte shitjen e sulmuesit për më pak se sa do të kishin shpresuar në mënyrë ideale.

Griezmann gjithashtu do të duhet të ulë pagën nëse do të transferohej në Serie A. /Telegrafi/

The post Griezmann mund të transferohet në mënyrë sensacionale te gjiganti i Serie A appeared first on InfoShqip.com.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-