Opoja.net

Halla nga Zhuri 103 vjeqare mbanë familje

Në fshatin Zhurr i cili gjendet në mes të Prizrenit dhe Opojës gjendet një grua e cila i ka mbushur plot 103 vjet. Dhe ballafaqohet dhe mban një familje të terë.

Xhemile Susuri nga Zhurri u lindë në prill të vitit 1910, dhe gjatë jetës së saj ajo ka kaluar 4 luftra. Dhe ende ndijet shumë e fort si nga shendeti ashtu edhe nga pleqeria. Ende del për pazare, shkon gjithëkund nëpër festa familjare, udheton me autobus për në Prizren për të afermit e saj. Për më shumë ju mund të ndiqeni një video me poshtë nga Radio Pendimi

100
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

© Opoja.Net

https://www.youtube.com/watch?v=9CphWVhJHhU

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto