Hapen shkollat, nxënësit me maska (VIDEO)

Opoja.net Opoja.net Opoja

Në orën e parë të mësimit, nxënësit morën leksione për virusin që i la shtatë muaj larg shkollave.

Pos mësimeve tash mësimdhënësit do të kenë edhe detyra shtesë, duke ua matur temperaturën e të kujdesen për distancën mes rreshtave, njofton Klan Kosova

Këtë të hënë mësimi nisi me fazën fillestare, ku u përfshinë klasa e parë, e dytë, tretë e gjashtë dhe e 10-të, ndërkohë që për të pestat e të shtatat është vendosur nga shkollat varësisht nga kapacitetet.

Ndërsa, faza e dytë nis me 21 shtator, kur fillojnë mësimin klasat shtatë, tetë, nëntë, njëmbëdhjetë dhe dymbëdhjetë që do të kenë mësim të kombinuar.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-