Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit 2009 që të përfitojnë nga Shtesat për Fëmijë.

Aplikimi mund të bëhet KËTU.

https://ekosova.rks-gov.net/Security/Index?ReturnUrl=%2FServices%2FSubService%3Fservice%3D312%26fbclid%3DIwAR3ryZTFtn1mZKFUY5an-LlfckB9binUasgl7SlmYoPaZTIKkFpvLzkf9Fk

Këtë vit kanë nisur të shpërndahen shtesat për fëmijët në Kosovë.Fëmijët mbi moshën 2-vjeçare përfitojnë nga 10 euro në muaj, ndërkaq ata deri në dy vjeç përfitojnë nga 20 euro në muaj.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-