Haxhiu: Nga sot, certifikata e gjendjes penale mund të shkarkohet online

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka bërë të ditur se nga sot certifikata e gjendjes penale mund të shkarkohet online.

Sipas saj, ky është lajm i mirë për qytetarët sepse kështu i ikin pritjeve të gjata dhe eliminohen procedurat burokratike.

“Ky projekt është mbështetur financiarisht nga Bashkimi Evropian, për çka u jam falënderuese atyre por edhe institucioneve të Republikës së Kosovës dhe ekspertëve”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-