Honor X6 vjen me kamerë 50 MP dhe bateri “të madhe”

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Seria Honor X është një seri tjetër e markës dhe deri më tani kemi parë pesë telefona që arrijnë në tregjet globale.

Tani Honor Myanmar zbulon një telefon të ri me një “ekran të madh” dhe “bateri e shkëlqyer” po i bashkohet – Honor X6.

Telefoni, përkatësisht pjesa e pasme do të ketë një “ishull katror” për kamerën e trefishtë, një dizajn që tashmë e kemi parë në Honor X8 5G.

Rrjedhjet sugjeruan se kjo pajisje do të ketë një kamerë 50 MP dhe një çip Mediatek.

Sipas një burimi nga Malajzia, Honor X6 do të ketë një LCD 6.5” me rezolucion HD+.

Sistemi operativ do të jetë Android 12 me Magic UI 6.1 në krye dhe telefoni do të ketë 4 GB ose RAM dhe 128 GB hapësirë ruajtëse.

Çmimi i supozuar është rreth 130 euro dhe pritet të vije të paktën me tri ngjyra – E zezë, Blu dhe e Bardhë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-