Opoja.net

Hulumtuesit nga Institutit Albanologjik po qëndrojnë në krahinën e Opojës (Foto)

Lajme Opoja
Hulumtuesit nga Institutit Albanologjik po qëndrojnë në krahinën e Opojës (Foto)

Dy hulumtuesit shkencore nga Instituti Albanologjik i Prishtinës, Valon Shkodra etnolog dhe Abdurrahim Maxhuni gjuhëtar, po qëndrojnë në një ekspeditë hulumtuese në fshatin Pllajnik.

Ata kanë përcjellë nga afër dasmën opojare.

Dy studiuesit në mes tjerash janë të mahnitur edhe me mikpritjen e banorëve të këtij fshati./Indeksonline/Opoja.net/

Moti sot, ftohtë dhe borë

Merlinda Guraj

Vuçiq: Serbinë e pret një vit i vështirë, do të na bëjnë presion për njohjen e Kosovës

Merlinda Guraj

Kryetari i BPSK: Qytetarët me padurim po e presin liberalizimin për të ikur nga vendi

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net