Hulumtuesit nga Institutit Albanologjik po qëndrojnë në krahinën e Opojës (Foto)

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Dy hulumtuesit shkencore nga Instituti Albanologjik i Prishtinës, Valon Shkodra etnolog dhe Abdurrahim Maxhuni gjuhëtar, po qëndrojnë në një ekspeditë hulumtuese në fshatin Pllajnik.

Ata kanë përcjellë nga afër dasmën opojare.

Dy studiuesit në mes tjerash janë të mahnitur edhe me mikpritjen e banorëve të këtij fshati./Indeksonline/Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-