Opoja.net

Humbje e hidhur e Kosovës përballë Greqisë në Prishtinë

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar një humbje të hidhur sonte në Prishtinë.

Në kuadër të grupit 2 në Ligën C të Kombeve, Kosova ishte sonte nikoqire e Greqisë, raporton FrontOnline

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, i takoi kombëtares helene 0:1.

Golin e vetëm dhe të fitores për mysafirët e shënoi Bakasetas në minutën e 36-të.

Si në pjesën e parë, ashtu edhe në të dytën, Kosova ishte më kërkuese, por që fati sonte ishte me grekët.

Ndryshe, Kosova kishte sonte dy karton të kuq. Fillimisht, Fidan Aliti u përjashtua në minutën e 72-të dhe më pas Aro Muriq në minutën e 92-të.

Të dy futbollistët do t’i mungojnë Kosovës në ndeshjen e së enjtes ndaj Irlandës së Veriut në Prishtinë.

Ndryshe, kjo është humbja e parë e Kosovës nën drejtimin e trajnerit francez, Alain Giresse./FrontOnline/

710

A mendoni se keni nevojë për të terhequr para nga trusti juaj ?

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net