Opoja.net

Ibra pritet të kthehet te Suedia, mund të luajë ndaj Kosovës në Prishtinë

Sky Sport Italia konfirmon se Zlatan Ibrahimovic do të kthehet te kombëtarja e Suedisë dhe një njoftim zyrtar pritet të bëhet gjatë ditës së martë.

Mediat suedeze kanë raportuar se sulmuesi i Milanit është shprehur i gatshëm të kthehet në përfaqësuese, pesë vite prej se u pensionua.

Përzgjedhësi i Suedisë, Janne Anderson, ishte takuar me Ibran në Milano në muajin nëntor të vitit të kaluar.

“Kur Zlatan u shpreh i hapur për ndeshjet në ekipin kombëtar, ishte e natyrshme dhe e rëndësishëm që të takoheshim dhe të flisnim sa më shpejt që ishte e mundur. Jam i kënaqur që arritëm ta zhvillonim takim aq shpejt”, kishte deklaruar trajneri gjatë këtij muaji lidhur me takim që ka pasur me 39-vjeçarin.

Sipas Sky Sport Italia, e nesërmja (e martë) është dita kur do të bëhet konfirmimi zyrtar i kthimit të Ibrahimovic te Suedia dhe pritet ta shohim duke luajtur kundër Kosovës (më 28 mars).

Suedia bën pjesë në Grupin B kualifikues së bashku me Kosovën, Spanjën, Gjeorgjinë dhe Greqinë.

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net