Idetë e dekorimit të banjës: Cilat pllaka të zgjidhni dhe si t’i kombinoni ato me elemente të tjera

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Kuriozitete

Meqenëse kërkon shumë kohë dhe para, dekorimi i banjës paraprihet nga një planifikim i kujdesshëm

Ndërsa shumica e njerëzve zgjedhin klasike të përjetshme dhe tone të lehta që do të marrin një pamje të re duke ndryshuar detajet, të tjerët janë pak më të guximshëm dhe zgjedhin tone më të errëta ose pak më të forta, edhe pajisje sanitare edhe qeramike.

Megjithëse modelet e mermerit me ngjyra po bëhen gjithnjë e më të popullarizuara, zgjedhja e parë është e bardha me vija pak a shumë të theksuara, transmeton Telegrafi.

Prandaj, një bazë e tillë me një model mermeri ju jep një mundësi të shkëlqyeshme kombinimeve, qoftë për një ndërhyrje të madhe apo një pjesë të dalluar.

Nëse ju pëlqen mermeri, por gjithashtu dëshironi të shtoni pak ngjyrë në të njëjtën kohë, kombinoni disa modele për të arritur pamjen e dëshiruar.

Nëse zgjidhni qeramikë mbresëlënëse, bëni më të thjeshtë tualetet dhe profilet e dushit.

Nëse vendosni të lozni me një mur, ju keni mundësinë të lozni me dollapët e banjës ose pak a shumë me sanitari më të pazakonta.

Kur bëhet fjalë për muret e theksuara të veshura me qeramikë, zgjedhja është me të vërtetë e madhe.

Për ta bërë banjën të duket e plotë, është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje detajeve të tilla siç janë gypat dhe butonat.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-