Imazhet e autostradës së ndritshme në Australi bëhen virale

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Këto fotografi të një autostrade të ndritshme australiane mund të ngatërrohen me diçka nga filmi fantastiko-shkencor, Tron.

Imazhet e shenjave të korsisë që shkëlqejnë në errësirë, që përfshin një shtrirje prej një kilometër të autostradës në Viktorian juglindore, u bënë virale në mediet sociale këtë muaj, me afro 100 mijë shpërndarje në Facebook.

Shenjat fotolumineshente janë pjesë e një “testimi” të fundit nga Tarmac Linemarking, një kompani ndërtimi rrugësh me qendër në Victoria, Australi.

Falë një programi të ri qeveritar prej 4 milionë dollarësh që kërkon ide të reja inovative për ta bërë rajonin më të sigurt, këto linja autostrade që shkëlqejnë në errësirë po testohen.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-