Ish kandidati për president të Kosovës, bëhet deputet

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Vasfije Krasniqi ka njoftuar pak momente më parë se ka dorëzuar mandatin e deputetes për arsye shëndetësore.

Ajo për këtë e ka njoftuar edhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Në anën tjetër, ish kandidati për president, Nasuf Bejta pritet të zë një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Bejta kishte ‘sfiduar’, Vjosa Osmanin për postin e presidentit të Kosovës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-