Ja sesa e ka rrogën Armando Broja te Chelsea

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Armando Broja po vazhdon ëndrrën e Chelsea-t. Pas një viti të suksesshëm tek Southampton, sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë pret shansin për të qenë protagonist tek blutë e Londrës.

Nga ana financiare, Armando Broja përfiton një pagë mjaft të mirë tek Chelsea. Sipas Forbes dhe Business Insight, 22 vjeçari arkëton 1.5 milionë euro neto në sezon nga llogaria e Chelsea-t. Kjo është vetëm paga e lojtarit, i cili mendohet të fitojë më shumë nga sponsorat apo reklamat. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-