Opoja.net

Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm prej 7.1 shkallë të Rihterit

Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 7.1 shkallë të Rihterit, ka goditur 60 kilometra larg bregut të prefekturës së Fukushimës në Japoni.

Deri më tani nuk është lëshuar alarmi për ndonjë cunami të mundshëm, por banorëve që jetojnë pranë ujit u është thënë të ngjiten nëpër kodra.

127
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Nuk ka ndonjë raportim për dëmet apo të lënduar. Fukushima gjendet në rajonin e Tohokut në ishullin Honsh, përcjell Gazeta Sinjali.

Ky ishull gjatë 11 marsit të vitit 2011, ishte goditur nga një cunami dhe më pas nga një tërmet që shkaktoi avari në centralin bërthamor në Fukushima.

Tërmeti asokohe kishte një fuqi shkatërruese prej 9.3 shkallë të Rihterit – e dallgët në det ishin mbi 16 metra të larta, duke e përmbysur tërë ishullin japonez dhe duka ia marrë jetën 19 mijë personave.

Pamjet amatore të publikuara më poshtë, tregojnë momentin kur gjithçka brenda ambienteve të mbyllura dridhet dhe krijohet një moment paniku

Këto janë qytetet më të sigurta në botë

Opoja.net

Gjermania del kundër ShBA-së: Besimi ka humbur, s’do të kthehet lehtë

Opoja.net

Pensione më të larta për gratë në Zvicër

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto