Juventusi e fiton pastër derbin kundër Interit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Juventusi ka shënuar fitore në derbin italian kundër Interit, të vlefshëm për javën e 13-të në Serie A.

Për “Zonjën e Vjetër” ishte kjo fitorja e katërt radhazi, kurse për “Nerazzurrët” humbja e parë pas katër fitorev.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Stadium” ka përfunduar me rezultatin 2:0.

Adrien Rabiot (52’) dhe Nicolo Fagioli (84’) shënuan golat e fitores për vendasit.

Juventusi tani ka 25 pikë dhe renditet i pesti në tabelë, kurse Interi është i shtati me një pikë më pak.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-