Opoja.net

Juventusi kalon në finale të Kupës së Italisë, eliminon Interin pas dy ndeshjeve

Ndeshja e dytë e gjysmëfinales së Kupës së Italisë, mes Juventusit dhe Interit është mbyllur baras 0-0, duke bërë që “Zonja e Vjetër” të kalojë në finale pas fitores në ndeshjen e parë.

Ndeshja e vlefshme për një vend në finalen e Kupës së Italisë, ka qenë me emocione edhe pse rrjetat heshtën.

Rastet më të mira i kishin mysafirët në pjesën e parë, pasi ishin vënë në ndjekje të rezultatit, sepse ndeshja e parë në San Siro u fitua nga Juventusi 2-1.

Lautaro Martinez kërkoi penallti në minutën e 10-të, por i të njëjtit mendim nuk ishte gjyqtari.

Pastaj raste të mira kishin edhe Cristian Eriksen dhe Romelu Lukaku, por pa sukses.

Juventusi u kundërpërgjigj me dy raste të Cristiano Ronaldos, por një herë mbrojtja, në të dytë Hananovic ishte në vend.

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net