Opoja.net

Kandidati i PDK-së Shaban Shabani i ‘Ngarkuar’, Nuk Erdhi në Debat Pernime

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Dragashit, Shaban Shabani, nuk ka ardhur në Debat Pernime për t’u ballafaquar me kundërkandidatin nga radhët e LDK-së, Selim Kryeziun.

Arsyetimi i kandidatit të PDK-së, sipas moderatores Jeta Xharra, ishte “se jam i ngrkuar” dhe se “s’kam kohë“.

Në zgjedhjet e 22 tetorit, kandidati nga LDK, Selim Kryeziu dhe ai i PDK-së, Shaban Shabani nga PDK morën më së shumti vota nga kandidatët që ishin në garë për të parin e Komunës së Dragashit.

Kandidati i PDK-së nuk ka ardhur në emisionin Debat Pernime.

Kryeziu nga LDK në rrethin e parë mori 35.52 për qind të votave, ndërsa kandidati i PDK-së, Shaban Shabani mori 34.22 për qind.

Votimet për balotazhin do të zhvillohen të dielën, më 19 nëntor.

Në Dragash, Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) ndihmon familjet në nevojë!

Opoja.net

Disa fshatra të Dragashit nesër mbesin pa rrymë

Opoja.net

Ambasadori i Bullgarisë, Hristo Gudjev viziton Komunën e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net